Rüya Takım

"Rüya Takım" nedir?

Burada en sevdiğiniz oyuncularla ve menajerlerle sözleşme imzalayarak kendi özel takımınızı kurabilirsiniz. Hazır olduğunuz zaman çeşitli etkinliklere katılarak takımınızı sınayın ya da Klasman tabanlı eFootball™ Ligi'nde yükselmek için mücadele verin.

Birkaç Oyuncuyla Sözleşme İmzalayalım

"Rüya Takım"ı ilk oynamaya başladığınızda orijinal oyunculardan oluşan 23 kişilik bir kadronuz olacak.*
Fakat bu oyuncuların istatistikleri yüksek olmadığı için takımınıza ciddi katkı sağlayabilecek oyuncularla sözleşme imzalamanız iyi olur.
[Sözleşme] aracılığıyla oyuncularla sözleşme imzalayabilirsiniz. Başlangıç olarak tanıtım ödüllerini iyi değerlendirelim ve "Standart Oyuncu Listesi"nden bir oyuncuyla sözleşme imzalayalım.
*Önceki sürümden taşıdığınız oyuncular varsa başlangıç kadronuz, orijinal oyunculardan oluşmayabilir.
・ Özel Oyuncu Listesi
Burada, gerçek yaşamda üst düzey performanslar sergileyen oyuncularla, öne çıkan liglerden oyuncularla ve futbol efsaneleriyle sözleşme imzalayabilirsiniz.
・ Standart Oyuncu Listesi
Burada, istediğiniz herhangi bir oyuncuyla sözleşme imzalayabilirsiniz. Favori oyuncularınızı bulmak için filtreleri kullanın.
・ Menajer Listesi
Çeşitli taktiksel kurulumlarda uzman olan farklı Antrenörlük Yakınlığına sahip menajerlerle sözleşme imzalayabilirsiniz.
[İpuçları] Oyuncu ve Menajer Bulmak İçin Filtreleri Kullanın
Sevdiğiniz takımlardaki veya belli pozisyonlardaki oyuncularla sözleşme imzalamak istiyorsanız tam olarak aradığınızı bulmak için filtreleri kullanın.

Sözleşme İmzaladığınız Oyuncuları Kaydedin

Sözleşme imzaladığınız oyunculara maçlarda yer vermek için onları [Oyun Planı] aracılığıyla kaydetmeniz gerekir.

Maçların Tadını Çıkarın

Yeni sözleşme imzaladığınız oyuncularla takımınızı kurma işini bitirdikten sonra [Maça] geçin.

・ Etkinlikler
Yeni kullanıcılar için özel olarak oluşturulan "Starter" etkinliğinden öne çıkan liglerdeki takımlara karşı YZ maçlarına kadar gerçek yaşamdaki futbol sezonunu yansıtan çeşitli etkinliklere katılın. "YZ'ye Karşı Maçlarla" yapay zekaya karşı yeteneklerinizi sınayın veya "Kullanıcı Maçları" ile dünyanın dört bir tarafındaki Rüya Takımlara karşı mücadele edin. Sunulan bir sürü etkinlik sayesinde tek bir anınız bile sıkıcı geçmeyecek.
・ eFootball™ Ligi
Bu lig, dünyanın dört bir tarafından kullanıcıların Rüya Takımlarını kullanarak mücadele ettikleri Klasman tabanlı bir ligdir.
Her Aşama, 28 gün sürer ve bu süre boyunca mümkün olan en yüksek Klasmana ulaşma amacıyla sürekli maç yaparsınız.
Aşamanın sonunda, ulaşılan en yüksek Klasmana göre ödüller verilir. Sıralamalar sıfırlanır ve yeni bir Aşama başlar.
・ Online Hızlı Maç
Dünyanın her tarafından kullanıcılara karşı rahat online PvP maçlarının tadını çıkarın. Bu maçlar, maç kayıtlarınıza geçirilmez.
[İpuçları] Hedefleri Tamamlayın

Oyun içi mücadeleler olan "Hedefleri" tamamlayarak ödül kazanın.
Bu hedefleri tamamlayıp her türlü ödülü kazanarak daha derinlikli ve daha zengin bir Rüya Takım deneyiminin tadını çıkarın.
eFootball™ Parası kullanarak satın alabileceğiniz "Premium Hedefler" ile hem daha fazla hem de daha iyi ödüller kazanabilirsiniz.

Oyuncularınızı Geliştirin

Belli Oyuncu Türleri hariç olmak üzere, sözleşme imzaladığınız oyuncuları daha fazla geliştirebilirsiniz.
[Takımım] > [Oyuncular] adımlarını takip edin ve geliştirmek istediğiniz oyuncuyu seçin.

Oyuncunuzu geliştirmek için şu 2 adımı takip edin.

  1. 1) Oyuncularınıza maçlarda yer vererek veya etkinlik ödülü vb. şekillerde aldığınız "Seviye Antrenmanı Programlarını" kullanarak oyuncularınızın seviyelerini yükseltin.
  2. 2) Oyuncunun seviyesini yükselterek kazandığınız İlerleme Puanlarını kullanın ve "Oyuncu İlerlemesi" aracılığıyla oyuncunuzu geliştirin.
〇 Oyuncu İlerlemesi nedir?

Oyuncu İlerlemesi, bir oyuncunun seviyesini yükselterek kazanılan "İlerleme Puanlarından" faydalanarak oyuncunuzu tam olarak istediğiniz şekilde geliştirmenize imkan sağlayan bir işlevdir.
Oyuncu İlerlemesinde, oyuncunuzu 2 unsur açısından geliştirebilirsiniz: [Oyuncu İstatistikleri] ve [Takım Oyun Tarzı Ustalığı].

・ Oyuncu İstatistikleri
Şut çekme, top sürme veya defans bu istatistiklerden sadece birkaçıdır. Oyuncularınızın farklı kategorilerdeki istatistiklerini yükselterek onları geliştirebilirsiniz. Oyuncularınızın Oyuncu İstatistikleri, ilgili farklı kategorilerde artar.
Hangi kategoriyi geliştireceğinize tam olarak karar veremiyorsanız puanların otomatik olarak dağıtılması için [Önerilen] işlevini kullanın.
・ Takım Oyun Tarzı Ustalığı
"Takım Oyun Tarzı", takımın taktiksel kurulumunu belirler ve [Oyun Planı] aracılığıyla yapılandırılabilir. Tüm oyuncuların ve menajerlerin, her bir Takım Oyun Tarzında ne kadar yetkin olduklarını gösteren "Takım Oyun Tarzı Ustalığı" adında bir özelliği vardır. Oyuncular, yapılandırılan Takım Oyun Tarzına ne kadar uygunsa sahadaki hareketleri de o kadar iyi olur.
[İpuçları] Takım Oyun Tarzı Türleri ve Takım Oyun Tarzı Seviyesinin Etkileri
5 Takım Oyun Tarzı sunulmaktadır: "Top", "Hızlı Kontratak", "Uzun Topla Kontra", "Açıkta" ve "Uzun Top".
Ancak dikkatli olun; Takım Oyun Tarzı Seviyeniz düşük olursa oyuncularınız gerçek potansiyellerini açığa çıkaramaz.
Takım Oyun Tarzı Seviyenizin 50'ye ulaşmasıyla birlikte oyuncu hareketleri, aşamalı bir şekilde gelişecek ve 70 olduğunda ise takımınız, potansiyelini gerçekleştirebilir hâle gelecektir. İlk olarak tercih ettiğiniz Takım Oyun Tarzını seçin ve 70 ve üzeri bir Takım Oyun Tarzı Seviyesini hedefleyin!
Takım Oyun Tarzı Seviyenizi 70'in üzerine çıkarmayı başardığınızda oyuncularınızın, normal kabiliyetlerinin ötesinde şovlar sergileyebildiklerini göreceksiniz.

Sezon Temaları

Rüya Takım, "Sezon" adı verilen ayrı dönemler hâlinde oynanır.
Her Sezonun teması, gerçek futbol dünyasındaki popüler konuları yansıtacak ve temayla uyumlu çok çeşitli etkinlikler olacak. Başka kullanıcılara karşı oynayabileceğiniz Mücadele Etkinlikleri ve YZ'ye karşı oynayabileceğiniz Tur Etkinlikleri bulunmaktadır. Bunlar, sunduğumuz pek çok etkinlikten sadece birkaçı.
Sezonun temasına uygun oyuncularla sözleşme imzalayıp temaya uygun bir kadro kurarak etkinliklerde avantaj kazanın.
Her Sezon için eşsiz bir takım oluşturun ve her türlü maçın tadını çıkarın!

[Ek Bilgiler]

Oyun İçindeki Varlıklar ve Sözleşmeler
Rüya Takım aracılığıyla kazanılan oyun içi varlıklara ve oyuncularla sözleşme imzalamanın farklı yollarına dair bilgi için lütfen aşağıya göz atın.
Sanal Varlıklar
eFootball™ Parası Bunlar, oyuncularla sözleşme imzalamak ve oyun içi öğeler satın almak gibi şeyler için kullanılan Paralardır. Oyun içinde veya mağazadan elde edilebilir.
GP Bu; oyuncularla, menajerlerle vb. ile sözleşme imzalamak için kullanılan oyun içi para birimidir. Oyun içinde belirli koşullar karşılanarak elde edilebilir.
eFootball™ Puanı Bunlar, oyuncularla sözleşme imzalamak ve oyun içi öğeleri takas etmek için kullanılan Puanlardır. Bunları, oyun içinde elde etmenin yanı sıra oyun dışındaki kampanyalar aracılığıyla da edinebilirsiniz. eFootball™ Point Official Site
Sözleşmeler
Tesadüfi Anlaşma Bu anlaşmaya özel bir oyuncu listesinden rastgele bir oyuncuyla sözleşme imzalamanıza imkan sağlayan bir öğe.
Adaylı Sözleşme Bu sözleşmeye özel bir oyuncu listesinden kendi seçtiğiniz bir oyuncuyla sözleşme imzalamanıza imkan sağlayan bir öğe.
Oyuncu Transferleri ve Kart Türleri

Farklı Oyuncu Türleri ve oyuncularla sözleşme imzalama yolları aşağıda açıklanmaktadır.

Destansı Efsanevi Trend Göze Çarpan Öne Çıkan Standart Standart (Zıt)
Ön
Arka
Genel Bakış Hem geçmişteki hem de günümüzdeki büyük isimlerin "en önemli sezonunu" kutlama niteliğindedir. Efsanevi oyunculardan daha yüksek bir ilerleme üst sınırına sahiptirler. Oyuncular performansıyla yıldızlaştığı belli bir sezona göredir (Bu ayrıca harika bir kariyeri olan jübile yapmış oyuncuları da içerir) Oyuncular, bu sezonda belli bir maçta veya haftada sergiledikleri etkileyici performansa göredir "Mevcut sezonda" olağanüstü performanslar sergileyen özenle seçilmiş oyuncular. Öne Çıkan oyunculardan daha yüksek bir ilerleme üst sınırına sahiptirler. Mevcut sezon sırasındaki performanslarına göre tasvir edilen, özenle seçilmiş oyuncular Oyuncular, mevcut sezondaki performanslarına göredir *Standart oyuncularda, normalden daha yüksek bir Takım Oyun Tarzı Ustalığına sahip bir oyuncuyla sözleşme imzalama olasılığınız vardır.
Oyuncu Gelişimi Evet Evet Hayır Evet Evet Evet Evet
Nasıl Sözleşme İmzalanır ・eFootball™ Parası (Rastgele)
・Tesadüfi Anlaşma
・eFootball™ Puanı (Adaylı)
・eFootball™ Parası (Rastgele)
・Tesadüfi Anlaşma
・eFootball™ Puanı (Adaylı)
・Adaylı Sözleşme
・eFootball™ Parası (Rastgele)
・eFootball™ Parası (Rastgele)
・Tesadüfi Anlaşma
・eFootball™ Puanı (Adaylı)
・eFootball™ Parası (Rastgele)
・Tesadüfi Anlaşma
・eFootball™ Puanı (Adaylı)
・eFootball™ Parası (Rastgele)
・GP (Adaylı)
・Tesadüfi Anlaşma
・GP (Adaylı)
・Tesadüfi Anlaşma

*Bazı hatalı bilgiler düzeltildi. (Güncelleme: 14/10/2022)
*Kart resimleri ve oyuncu istatistikleri henüz son hâlinde değildir ve gelecekte değişikliğe uğrayabilir.