INFO DETAIL

[Önemli] Güvenlik Uyarısı
Duyurular
PS5 PS4 XboxOne Xbox X|S Steam Windows10

Düzenli olarak, kullanıcılarımızı hedef alan kötü niyetli çevrimiçi davranışlara dair raporlar alıyoruz. eFootball™ Parası, GP ve/veya eFootball™ Puanı verme vaadiyle kullanıcıları Kullanıcı Kimliği, KONAMI ID, şifre, telefon numarası ve e-posta adresi gibi kişisel bilgilerini paylaşmaya zorlayan kimlik avcılığı siteleri ve kötü niyetli yazılımlar bu kapsamdadır. Bu bilgiler daha sonra başka kişisel bilgilere ulaşmak veya kullanıcı hesaplarını çalmak için kullanılabilmektedir.
Bir sitenin güvenli olup olmadığını tespit etmek için en iyi yöntemlerden biri, tarayıcınızın adres çubuğunu kontrol ederek resmi Konami alan adında (https://www.konami.com/) yer aldığından emin olmaktır.

[Kimlik Avcılığı Sitelerinin ve Kötü Niyetli Yazılımların Belirli Örnekleri]
Lütfen bu sitelerin ve hizmetlerin pek çok farklı şekil alabileceğini unutmayın. En yaygın örneklerden bazıları şunlardır:
・ Kişisel bilgilerinizi paylaşmanız için sizi kandırabilmek adına resmi sitemizin görünüşünü taklit eden web siteleri.
・ eFootball™ Parası, GP, eFootball™ Puanı ve/veya oyuncu verdiklerini iddia ederek sizden kişisel bilgilerinizi paylaşmanızı isteyen web siteleri. Bu siteler ayrıca sizi belli turnuvalara ve/veya kampanyalara sokabileceklerini de iddia edebilir.
・ KONAMI ile bağlantısı bulunmayan ve sizden kişisel bilgilerinizi paylaşmanızı isteyen uygulamalar.
・ Sizden kişisel bilgilerinizi paylaşmanızı isteyen sosyal medya gönderileri.


[Geçmişteki Vakalar]
Geçmişte şu kötü amaçlı girişimleri belirledik. Benzer bir dolandırıcılıkla hedef alınıyorsanız lütfen fazlasıyla dikkatli olun.
・ Sosyal medyada, kullanıcılardan "KONAMI ID'lerini kaydedip 500 Para kazanmalarını" isteyen taklit bir eFootball™ reklamı paylaşıldı. KONAMI ID'lerini kaydeden kullanıcıların oyun hesapları çalındı.
・ Sosyal medyada, taklit bir eFootball™ web sitesine yönlendiren İngilizce bir bağlantı paylaşıldı. Bağlantıya tıklayıp e-posta adreslerini ve şifrelerini kaydeden kullanıcıların oyun hesapları çalındı.


eFootball™ Parası, GP ve eFootball™ Puanı alabileceğinize yönelik tüm iddialar sahtedir.
Bu sitelerle ve hizmetlerle kesinlikle hiçbir ilişkimiz bulunmamaktadır ve bunlara hiçbir kişisel bilgi vermemeleri konusunda kullanıcılara son derece dikkatli olmalarını tavsiye ederiz.