Bilgi

[ÖNEMLİ] Hesabınızı Kaybetmeyin

Düzenli olarak, kullanıcılarımızı hedef alan kötü niyetli çevrimiçi davranışlara dair raporlar alıyoruz. eFootball™ Parası, GP ve/veya eFootball™ Puanı verme vaadiyle kullanıcıları Kullanıcı Kimliği, KONAMI ID, şifre, telefon numarası ve e-posta adresi gibi kişisel bilgilerini paylaşmaya zorlayan kimlik avcılığı siteleri ve kötü niyetli yazılımlar bu kapsamdadır. Bu bilgiler daha sonra başka kişisel bilgilere ulaşmak veya kullanıcı hesaplarını çalmak için kullanılabilmektedir.
Bir sitenin güvenli olup olmadığını tespit etmek için en iyi yöntemlerden biri, tarayıcınızın adres çubuğunu kontrol ederek resmi Konami alan adında (https://www.konami.com/) yer aldığından emin olmaktır.

[Kimlik Avcılığı Sitelerinin ve Kötü Niyetli Yazılımların Belirli Örnekleri]
Lütfen bu sitelerin ve hizmetlerin pek çok farklı şekil alabileceğini unutmayın. En yaygın örneklerden bazıları şunlardır:
・ Kişisel bilgilerinizi paylaşmanız için sizi kandırabilmek adına resmi sitemizin görünüşünü taklit eden web siteleri.
・ eFootball™ Parası, GP, eFootball™ Puanı ve/veya oyuncu verdiklerini iddia ederek sizden kişisel bilgilerinizi paylaşmanızı isteyen web siteleri. Bu siteler ayrıca sizi belli turnuvalara ve/veya kampanyalara sokabileceklerini de iddia edebilir.
・ KONAMI ile bağlantısı bulunmayan ve sizden kişisel bilgilerinizi paylaşmanızı isteyen uygulamalar.
・ Sizden kişisel bilgilerinizi paylaşmanızı isteyen sosyal medya gönderileri.

[Geçmişteki Vakalar]
Geçmişte şu kötü amaçlı girişimleri belirledik. Benzer bir dolandırıcılıkla hedef alınıyorsanız lütfen fazlasıyla dikkatli olun.
・ Sosyal medyada, kullanıcılardan "KONAMI ID'lerini kaydedip 500 Para kazanmalarını" isteyen taklit bir eFootball™ reklamı paylaşıldı. KONAMI ID'lerini kaydeden kullanıcıların oyun hesapları çalındı.
・ Sosyal medyada, taklit bir eFootball™ web sitesine yönlendiren İngilizce bir bağlantı paylaşıldı. Bağlantıya tıklayıp e-posta adreslerini ve şifrelerini kaydeden kullanıcıların oyun hesapları çalındı.
eFootball™ Parası, GP ve eFootball™ Puanı alabileceğinize yönelik tüm iddialar sahtedir.
Bu sitelerle ve hizmetlerle kesinlikle hiçbir ilişkimiz bulunmamaktadır ve bunlara hiçbir kişisel bilgi vermemeleri konusunda kullanıcılara son derece dikkatli olmalarını tavsiye ederiz.
İki adımlı doğrulama da KONAMI ID'nizin ve oyun hesaplarınızın çalınmasını engellemenin etkili bir yoludur. İki adımlı doğrulamayı henüz etkinleştirmediyseniz bunu yapmayı düşünün.

Kullanıcı Kimliğiniz ve şifreniz, sadece sizin kişisel kullanımınız içindir ve başka birisi tarafından kullanılamaz. Bu nedenle, Kullanıcı Kimliğinizi ve şifrenizi üçüncü taraflarca kullanılmak üzere ödünç vermek, satmak, hediye etmek ve paylaşmak Kullanım Koşullarına aykırıdır.
Ayrıca kullanıcıların, verileri aktarmak ve verileri bağlamak için gereken bilgileri paylaştığını tespit ettik. Bunun da Kullanım Koşullarına göre yasak olduğunu unutmayın.
Kullanım Koşullarının ihlal edildiğini tespit edersek hesabı askıya alma gibi ciddi cezalar uygulayabiliriz.
Hesabınız askıya alınırsa bahsi geçen hesapla oyunu oynamaya devam edemezsiniz.
Dolayısıyla oyun hesabınızı yönetirken dikkatli olmanızı ve arkadaşlar, sosyal medya, ilan panoları vb. aracılığıyla yasaklanan faaliyetlerde bulunmamanızı veya böyle faaliyetleri teklif etmemenizi rica ediyoruz.