eFootball™ 2022 Güncelleme Özeti

Düzenli Bakım Zamanları

Bilgi

 • iPhone/iPad
 • Android
 • iPhone/iPad Bilgisi

 • 2022-05-26 Announcements Auctions Ending Notice

  We would like to inform you that all Scout listings will expire on 27/05/2022 06:00 (UTC), and Auctions will no longer be available thereafter.

  Note that the contents of your Inbox in eFootball PES 2021 will not be carried over to eFootball™ 2022. Therefore, make sure to claim all your successful bids from your Inbox before the start of the large-scale maintenance on 29/05/2022 22:00 (UTC).

  This also applies to GP returned to your Inbox following unsuccessful bids in the Final Round. Thank you for your understanding.

 • 2022-05-26 Announcements [GÜNCELLEME] eFootball™ Puanı Hakkında Bilgi

  26/05/2022 tarihinde yayınlandı

  Bugünkü bakım sırasında eFootball™ Puanlarının son kullanma tarihini uzattık.
  *Giriş yaptıktan hemen sonra son kullanma tarihi yanlış gösterilebilir ancak son kullanma tarihi başarıyla uzatıldı.
  *eFootball™ Puanlarının son kullanma tarihleri, My KONAMI'deki hesap bilgileri bölümünden kontrol edilebilir.

  19/05/2022 tarihinde yayınlandı

  eFootball™ 2022 güncellemesi için sizi çok bekletmemiz nedeniyle özür dilemek istiyoruz.

  Güncelleme yayınlanmadan önce süresi dolacak olan eFootball™ Puanlarının son kullanma tarihini uzatmayı planlıyoruz.
  eFootball™ Puanlarınızın, güncelleme yayınlanmadan önce süresinin dolmayacağından emin olabilirsiniz.

  *eFootball™ Puanı Programı, ilk kez PES oynarken ikamet yeri olarak Amerika Birleşik Devletleri'ni seçmiş olan kullanıcılara açık değildir. Bu kullanıcılar, eFootball™ Puanı yerine çeşitli oyun öğeleri alacak.
  eFootball™ Puanlarınızı aynı zamanda eFootball™ 2022'de kullanabileceğinizi unutmayın.

  Anlayışınız için çok teşekkür ederiz.

 • 2022-05-26 Announcements 02/06/2022'de eFootball™ 2022'de Bir Kampanya Başlayacak!

  eFootball PES 2021 oynadığınız için teşekkürler.
  02/06/2022 tarihinde eFootball™ 2022 1.1.0 güncellemesinin ardından eFootball™ Parası alabileceğiniz özel bir kampanya düzenlemeyi planlıyoruz!
  Ayrıca planladığımız bir sürü etkinlik ve Rüya Takımınıza katmayı çok isteyeceğiniz ilgi çekici oyuncular olacak.

  Kampanya Ön İzlemesi

  Düzenleyeceğimiz giriş kampanyasında, kampanya döneminde yalnızca oyuna giriş yaparak toplam 300 eFootball™ Parası ve bir Adaylı Sözleşme alabileceksiniz. Kasanızı doldurmak ve seçtiğiniz bir oyuncuyla sözleşme imzalamak için bu harika fırsatı kaçırmayın!

  Özel Oyuncu Listesi Ön İzlemesi

  Yeni oynanıştan keyif almanıza imkan sağlayacak Oyuncu Becerilerine sahip oyuncuları özenle seçtik ve bunları Öne Çıkan oyuncular olarak yayınladık. Üstelik Albert Ferrer, Andrés Iniesta ve P. Kluivert gibi Efsanevi oyuncularla sözleşme imzalayabileceksiniz. Üst düzey yeteneklerle sözleşme imzalayarak takımınızı güçlendirme fırsatını kaçırmak istemezsiniz!

  Etkinlik Ön İzlemesi

  Hâlâ yeni komutları öğrenme aşamasındaysanız "Starter" etkinliğiyle yanınızdayız. Bu etkinlikte YZ'ye karşı maçlar oynayabilirsiniz! Bu kolay etkinlikte yeni oynanışı deneyin ve yeteneklerinizi geliştirin.
  Üstelik bu etkinlikte GP ve Seviye Antrenmanı Programı gibi değerli öğeleri, diğer etkinliklere göre daha hızlı bir şekilde kazanabileceksiniz.
  Bu fırsatı iyi kullanarak Rüya Takımınızda hassas düzenlemeler yapın!
  "Starter" etkinliğinin dışında PvP Mücadele etkinlikleri ve YZ'ye karşı Tur etkinlikleri gibi daha pek çok etkinlik planladık, bu etkinlikleri takip etmeyi de unutmayın.

  Yeni Bir Özellik: Hedefler

  Hedefler oyuna yeni eklenen bir özellik ve oyunu belli bir şekilde oynayarak hedefleri tamamlayabilirsiniz. Bunun en iyi tarafı, Hedefleri tamamlayarak çeşitli ödüller kazanacak olmanız, bu nedenle mutlaka hepsini tamamlamaya çalışın!

  Notlar

  *Takvim ve ayrıntılar, önceden haber vermeden değiştirilebilir.

*Unreal® Engine, Copyright 1998 – 2020, Epic Games, Inc. All rights reserved.

*Apple and the Apple logo are trademarks of Apple Inc., registered in the U.S. and other countries. App Store is a service mark of Apple Inc.
*Google Play and the Google Play logo are trademarks of Google Inc.
*"e-Football" and " " are registered trademarks or trademarks of Konami Digital Entertainment Co., Ltd. in Japan and other countries or regions.

Sahte PES Hesaplarına Karşı Dikkatli Olun!

Bazı sahte PES hesaplarının Instagram ve Twitter üzerinde kullanıcılarımızdan kişisel bilgilerini çalmaya ve hesaplarını ele geçirmeye çalıştıklarını tespit ettik.

Bu sahte hesaplar, logolarımızı ve resimlerimizi yasa dışı bir şekilde kullanarak kendilerine resmi hesap süsü vermeye çalışarak insanları sahte sitelere çekiyor, KONAMI ID ve hesap bilgisi gibi kişisel bilgiler karşılığında ücretsiz myClub Parası, GP, eFootball Puanı ve hatta Unutulmaz An Serisi oyuncuları teklif ediyor.

Lütfen bu tarz sahte hesaplara aldanmamak için dikkatli olun ve bir Instagram/Twitter hesabının veya web sitesinin sahte olup olmadığını iyice kontrol etmeden kişisel bilgilerinizi asla paylaşmayın.

Şimdi bir KONAMI ID'nin veya oyun hesabının çalındığını tespit edersek o hesabı askıya almak için gerekli önlemleri alacağız. Ayrıca uygulamamızın çalıştırıldığı bir cihazın çalındığını tespit etmemiz durumunda uygulamamızın o cihazda kullanılmasını da engelleyeceğiz. Bu önlemleri Kullanım Koşullarında ayrıntılı şekilde bulabilirsiniz.

Müşteri Sorusu

Çabuk yanıt almak için lütfen oyun içindeki soru formunu kullanarak bizimle iletişime geçin.
Soru formuna hesap ve cihaz bilgilerinizi girmeniz gerekebilir.
Lütfen müşteri desteğinin yalnızca İngilizce dilinde mevcut olduğunu unutmayın.
[Ekstra] > [Destek] > [İletişim ve SSS] > [Soru Formu]

Düzenli Bakım Zamanları

Düzenli bakım sebebiyle her hafta aşağıda belirtilen gün ve saatte eFootball PES 2021 kullanım dışı kalacaktır.

Gün ve Saat

Perşembe günleri 02:00 - 08:00 (UTC) arası

Not:

・Bu saatlerde oyunun kullanılamayacağını lütfen unutmayın. Ayrıca gerekli olması durumunda bakım dönemi değiştirilebilir.

・Bakım başlamadan 15 dakika önce, Kullanıcıya Karşı veya BİL'E KARŞI maçları oynayamayacaksınız. Ayrıca etkinlik maçları da kullanılamayacak.

・Bakım başladığında Kullanıcıya Karşı maç oynamaktaysanız maç geçersiz sayılacak. BİL'e KARŞI ve BİL'e KARŞI (Sim) maçları, bakım sona erdikten sonra sürdürülebilir ancak BİL rakip ile eşleştirildikten sonra bunun için sadece 24 saatlik bir süre vardır. Lütfen bakım sırasında geçen sürenin bu 24 saatlik süre sınırının içine dahil olduğunu unutmayın.

・Bakım sonrası sıklıkla yaşanan yoğun ağ trafiği sebebiyle tüm oyuncularımızın sorunsuz bir oyun deneyimi yaşayabilmesi için sunucuya erişimi geçici olarak kısıtlayabiliriz. Bu durumlarda giriş yapmaya çalıştığınızda şu mesajla karşılaşabilirsiniz: "Yoğun trafik nedeniyle sunucuya erişim şu an sınırlandırılmış durumda. Tekrar denensin mi?"
"Tkr Dene" seçeneğini seçtiğinizde sunucuya bağlanmak için bir girişim daha gerçekleştirilir.

・Bakımın 08:00'den (UTC) önce sona ermesi durumunda bir süreliğine Müzayede Listesinde mevcut hiçbir Müzayede olmayabilir.

Bu durumun yol açmış olduğu her türlü rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Uyumluluk

iOS
iOS 10.0 veya üzeri gerekir.
Tavsiye edilen cihazlar
- iPhone 5s veya daha yenisi, iPad Pro, iPad Air veya daha yenisi, iPad mini 2 veya daha yenisi, iPod Touch (6. nesil) veya daha yenisi
Android
Android OS 5.0 sürümü veya daha yenisi gerekir

Unutulmaz An Serisi Oyuncuları Hakkında Ek Bilgi

Unutulmaz An Serisi oyuncuları hakkında daha fazla bilgi için aşağıya göz atabilirsiniz.

 • ・ Sahip olduğunuz tüm Unutulmaz An Serisi Oyuncularını, büyük sürüm güncellemelerinden sonra da kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • ・ Unutulmaz An Serisi oyuncularının istatistikleri ve nadirlik seviyeleri sabittir ve güncellemelerle veya bakımlarla değişmez.
 • ・ Unutulmaz An Serisini oyuncularının Kondisyon Derecesi "B" olarak sabitlenmiştir ve Canlı Güncellemeler sırasında değişmez.
 • ・ Kopya bir Unutulmaz An Serisi oyuncusunu Antrenör yapmak ve onu aynı oyuncunun aynı varyasyonuna antrenman yaptırmak için kullanmak olağanüstü bir etki yaratır. Ayrıca Unutulmaz An Serisi oyuncularından dönüştürülen Antrenörler, aynı oyuncunun farklı varyasyonlarında kullanıldığında da daha yüksek bir etki verir.
 • ・ Sadece aynı varyasyondan 3 kopyaya sahipseniz Unutulmaz An Serisi oyuncularını takas edebilirsiniz.
 • ・ Unutulmaz An Serisi oyuncusu kartlarında gösterilen fotoğraflar değişikliğe tabidir.
 • ・ Sözleşme imzaladığınız Unutulmaz An Serisi oyuncuları, lig ve lisans sorunları nedeniyle kullanılamaz kılınabilir. Büyük bir sürüm güncellemesi sırasında böyle sorunlar yaşanırsa sahip olduğunuz etkilenen Unutulmaz An Serisi oyuncuları, diğer oyuncularla değiştirilir.
 • ・ Unutulmaz An Serisi oyuncularını Model Takımınızla eşleştirdiğinizde bu oyunculara uygulanan istatistik artışı, sadece Takım Yönetimi'nde (Oyuncu Ayrıntıları ekranında) gösterilir. Oyunun diğer tüm bölgelerinde artış öncesi istatistik değerleri gösterilir.

*Oyunda aynı Unutulmaz An Serisi oyuncusunun birden fazla varyasyonu var olabilir. Bir oyuncunun farklı her varyasyonu, özel bir fotoğrafa sahiptir ve bu sayede bunları kolayca ayırt edebilirsiniz.

İlerleyen dönemde daha fazla Unutulmaz An Serisi oyuncusu yayınlamayı planlıyoruz ve bu yenilikleri heyecanla bekleyeceğinizden şüphemiz yok.
eFootball PES 2020'ye vermiş olduğunuz sürekli destek için teşekkür ederiz.

Öne Çıkan Oyuncular Hakkında

*eFootball PES 2021'da alınan Öne Çıkan Oyuncular, sadece eFootball PES 2021'da kullanılabilir.
*Oyun içi oyuncu kulübü verileri, PES Canlı Güncellemeleri aracılığıyla sık sık gerçek dünyadaki futbol verileriyle senkronize edilir. Buna rağmen yine de PES'in kulüp verileri tamamen güncel olmayabilir. Bu nedenle bir oyuncu almaya çalışmadan önce her bir Temsilci için [Mevcut Oyuncular] listesini kontrol etmenizi öneririz.
*Takas özelliği, Öne Çıkan Oyuncunun aynı varyasyonunun 3 kopyasını takas etmenize imkân sağlar. Aynı oyuncunun farklı varyasyonları takas edilemez.
*Aynı Öne Çıkan Oyuncunun farklı varyasyonları, farklı Popülerlik Seviyelerine sahip olabilir.
*Öne Çıkan Oyuncu nadirliği/istatistikleri herhangi bir güncellemeyle veya bakım sırasında değişmez.
*Öne Çıkan Oyuncular için Kondisyon Derecesi, her Canlı Güncelleme ile değişebilir.
*Öne Çıkan Oyuncu resimleri değişiklik gösterebilir.
*Tüm Öne Çıkan Oyuncular, önceden uyarmadan ertelenebilir ve/veya iptal edilebilir. Kullanmadan önce mutlaka her Temsilci için Mevcut Oyuncular listesini kontrol edin.
*Bazı oyuncularla sözleşme imzaladıktan sonra gerçek lig durumlarındaki değişiklikler ve lisans sorunları nedeniyle bu oyuncuları kullanamayabilirsiniz.

[Önemli] Hesap Bilgisi Uyarısı

Bu uygulamanın Kullanım Koşullarına göre Konami tarafından açıkça sağlanmadığı sürece kullanıcı adları veya şifreleri veya ilgili hesap ayarları (oyunla alakalı her türlü bilgi dahil) ile ilgili olarak alt lisans verme, kiralama, ödünç verme, satma, hediye etme, miras bırakma, ticaret yapma, transfer etme veya kullanım sağlama ya da erişme eylemlerinin hiçbirini gerçekleştiremezsiniz ve bu tarz eylemler veya eylem girişimleri yasak ve hükümsüzdür. Konami'ye bizzat kaydetmediğiniz bir kullanıcı adı veya şifre ile Uygulamayı kullanmaya veya Uygulamaya erişmeye çalışamazsınız.
Kısa süre önce Veri Bağlama veya Veri Aktarımı gerçekleştirmek amacıyla kullanıcı kimliklerinin ve diğer hesap bilgilerinin değişiminin/paylaşımının yer aldığı bir dizi olaydan haberdar olmuş bulunuyoruz. Bu tarz davranışlar, Kullanım Koşullarına göre yasaktır.

Kullanım Koşullarını ihlal eden bir davranışta bulunduğunuz tespit edilirse hesabınız engellenme veya diğer disiplin yaptırımları ile karşı karşıya kalabilir.
Hesabınız engellendikten sonra oyuna erişemezsiniz.

Sizlerden hesap ayrıntılarınızı diğer kullanıcılarla paylaşmaktan imtina etmenizi rica ediyoruz. Ayrıca sosyal medyada veya diğer web sitelerinde hesap ayrıntılarınızı yayınlamamanızı ve sizi hesap bilgilerinizi sağlamaya zorlayan kişilerden veya kuruluşlardan uzak durma konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

[ÖNEMLİ] Güvenlik Uyarısı

Düzenli olarak, kullanıcılarımızı hedef alan kötü niyetli çevrimiçi davranışlara dair raporlar alıyoruz. myClub Parası, GP ve/veya eFootball Puanı verme vaadiyle kullanıcıları KONAMI ID, Kulüp Sahibi Kimliği, şifre, telefon numarası ve e-posta adresi gibi kişisel bilgilerini paylaşmaya zorlayan kimlik avcılığı siteleri ve kötü niyetli yazılımlar bu kapsamdadır. Bu bilgiler daha sonra başka kişisel bilgilere ulaşmak veya kullanıcı hesaplarını çalmak için kullanılabilmektedir.
Bir sitenin güvenli olup olmadığını tespit etmek için en iyi yöntemlerden biri, tarayıcınızın adres çubuğunu kontrol ederek resmi Konami alan adında (https://www.konami.com/) yer aldığından emin olmaktır.
Lütfen bu sitelerin ve hizmetlerin pek çok farklı şekil alabileceğini unutmayın. En yaygın örneklerden bazıları şunlardır:

・ Kişisel bilgilerinizi paylaşmanız için sizi kandırabilmek adına resmi sitemizin görünüşünü taklit eden web siteleri.

・ myClub Parası, GP, eFootball Puanı ve/veya oyuncu verdiklerini iddia ederek sizden kişisel bilgilerinizi paylaşmanızı isteyen web siteleri. Bu siteler ayrıca sizi belli turnuvalara ve/veya kampanyalara sokabileceklerini de iddia edebilir.

・ KONAMI ile bağlantısı bulunmayan ve sizden kişisel bilgilerinizi paylaşmanızı isteyen uygulamalar.

・ Sizden kişisel bilgilerinizi paylaşmanızı isteyen sosyal medya gönderileri.

myClub Parası, GP ve eFootball Puanı alabileceğinize yönelik tüm iddialar sahtedir.
Bu sitelerle ve hizmetlerle kesinlikle hiçbir ilişkimiz bulunmamaktadır ve bunlara hiçbir kişisel bilgi vermemeleri konusunda kullanıcılara son derece dikkatli olmalarını tavsiye ederiz.

Veri Bağlama Hakkında

Verilerinizi bağlamak için aşağıda verilen adımları takip edin. Verileri bağlamak, cihaz değiştirdiğinizde ya da yanlışlıkla uygulamayı sildiğinizde mevcut oyun verilerinizin kaybolmamasını sağlamanın en iyi yollarından biridir.

Verilerinizi bağlamak için:
[Ekstra] > [Destek] > [Veri Bağla] adımlarını takip edin

Şu konuma giderek veri bağlama hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz:
[Ekstra] > [Destek] > [İletişim] > [SSS] > [Veri Aktarımı]

adidas, the 3-Bars logo, the 3-Stripe trade mark, Predator are registered trade marks of the adidas Group, used with permission.  The use of certain player names, images and likenesses on a collective basis is authorised by FIFPRO Commercial Enterprises BV.  © 2022, DFB. Official Licensed Product of Deutscher Fußball-Bund produced by Konami Digital Entertainment.  © The Football Association Ltd 2022  Copyright FFF ©  Official Licensee of the FIGC The FIGC logo is a registered trade mark of the Federazione Italiana Giuoco Calcio  ALL RIGHTS RESERVED BY JFA  Official Licensed Product of the RFEF  Officially Licensed by Eredivisie C.V. and Stichting CAO voor Contractspelers  ⓒJ.LEAGUE  ™ © 2022 THE ARSENAL FOOTBALL CLUB PLC. ALL RIGHTS RESERVED  Official product manufactured and distributed by KONAMI under licence granted by A.S. Roma S.p.A and Soccer s.a.s. di Brand Management S.r.l.  © S.L.B. Producto Oficial.  Official Videogame(s) of CORINTHIANS  © Manchester United Football Club Limited 2022 All rights reserved  All other copyrights or trademarks are the property of their respective owners and are used under license.