[ÖNEMLİ] KONAMI ID ve Şifre Kimlik Avcılığı Girişimlerine Dikkat

Düzenli olarak kullanıcılarımızı hedef alan kötü niyetli çevrimiçi davranışlara dair raporlar alıyoruz. eFootball™ Puanı verme vaadiyle kullanıcıları Kullanıcı Kimliği, KONAMI ID, şifre, telefon numarası ve e-posta adresi gibi kişisel bilgilerini paylaşmaya zorlayan kimlik avcılığı siteleri ve kötü niyetli yazılımlar bu kapsamdadır. Bu bilgiler daha sonra kullanıcıların KONAMI ID'lerini çalmak veya başka kişisel bilgilere ulaşmak için kullanılabilmektedir.

Resmi web sitelerine "https://www.konami.com" ve "https://xxx.konami.net/" adreslerinden ulaşılabilir. Resmi web sitelerini ziyaret ettiğinizden emin olmak için lütfen tarayıcınızın adres çubuğunu kontrol edin.

[Kimlik Avcılığı Sitelerinin ve Kötü Niyetli Yazılımların Belirli Örnekleri]

Lütfen bu sitelerin ve hizmetlerin pek çok farklı şekil alabileceğini unutmayın. En yaygın örneklerden bazıları şunlardır:

  • Kişisel bilgilerinizi paylaşmanız için sizi kandırabilmek adına resmi sitemizin görünüşünü taklit eden web siteleri.
  • Sizi kandırarak eFootball™ puanı karşılığında kişisel bilgilerinizi girmeye yönlendiren web siteleri.
  • KONAMI ID'nizi ve şifrenizi paylaşmanızı isteyen sosyal medya gönderileri.

[Geçmişteki Vakalar]

Geçmişte şu kötü amaçlı girişimleri belirledik. Benzer bir dolandırıcılıkla hedef alınıyorsanız lütfen fazlasıyla dikkatli olun.

  • Sosyal medyada, kullanıcılardan "KONAMI ID'lerini kaydedip eFootball™ Puanı kazanmalarını" isteyen taklit bir eFootball™ reklamı paylaşıldı. KONAMI ID'lerini kaydeden kullanıcıların oyun hesapları çalındı.
  • Sosyal medyada, taklit bir eFootball™ web sitesine yönlendiren İngilizce bir bağlantı paylaşıldı. Bağlantıya tıklayıp e-posta adreslerini ve şifrelerini kaydeden kullanıcıların oyun hesapları çalındı.

Kişisel bilgiler karşılığında eFootball™ Puanı alınabileceğine yönelik tüm iddialar sahtedir. Ayrıca bu sitelere ve hizmetlere erişmek, sizi yetkisiz kişisel veri çıkarma tehlikesiyle karşı karşıya bırakmaktadır.
Bu sitelerle ve hizmetlerle kesinlikle hiçbir ilişkimiz bulunmamaktadır ve bunlara hiçbir kişisel bilgi vermemeleri konusunda kullanıcılara son derece dikkatli olmalarını tavsiye ederiz.

İki adımlı doğrulama da KONAMI ID'nizin ve oyun hesaplarınızın çalınmasını engellemenin etkili bir yoludur. İki adımlı doğrulamayı henüz etkinleştirmediyseniz bunu yapmayı düşünün.