eFootball PES 2021, eFootball™ 2022'ye güncellenecek!

eFootball™ 2022, mobil için eFootball PES 2021 güncellemesi şeklinde mevcut olacak ve oyun motorundan oyunu deneyimleme şeklinize kadar her şeyde yapılan yeniliklerle yeni nesil futbol oyununun öncüsü olacak.

(19/05/2022 tarihinde güncellendi) eFootball™ 2022 güncellemesini 02/06/2022 tarihinde yayınlamayı planlıyoruz.

İşte Karşınızda eFootball™

Her şey devrim niteliğinde bir futbol platformu yaratma konusundaki dizginlenemeyen kararlılığımızla başladı.
Amacımız sahadaki çimlerden oyuncuların hareketine ve stadyumdaki taraftarlara kadar kusursuz bir futbol deneyimini yeniden yaratmaktı. Bu doğrultuda, geliştirilmiş bir animasyon sistemine ve iyileştirilmiş oyun komutlarına sahip yeni bir futbol motoru oluşturmaya karar verdik.
Tüm oyun deneyimi için çizim tahtasının başına geri döndük ve oyuncu transferlerinin ve gelişiminin çalışma şekli dâhil her alana yepyeni heyecan seviyeleri ekledik.
eFootball™ ile devrim niteliğinde bir futbol deneyimine hazır olun!

Güncelleme Özeti

eFootball PES 2021, eFootball™ 2022'ye Nasıl Güncellenir
Geçtiğimiz yıllarda mobilde eFootball PES 2021'in tadını çıkaran tüm futbolseverlerin eFootball™ 2022 ile kusursuz futbol deneyiminin keyfini sürmeye devam edeceklerinden emin olmak istiyoruz. Bunu aklımızdan çıkarmadan, önceki yıllarda olduğu gibi yeni bir kurulumdan ziyade bir uygulama güncellemesi yayınlayacağız.
Güncelleme Takvimi
(19/05/2022 tarihinde güncellendi)
eFootball™ 2022 güncellemesini 02/06/2022 tarihinde yayınlamayı planlıyoruz.
Varlık Taşıma

eFootball™ 2022 deneyiminize, eFootball PES 2021'deki oyun içi varlıklarınızın bir kısmını taşıyarak başlayabileceksiniz.
Fakat oyunda ciddi değişiklikler yapılacağı için bazı varlıkların taşınamayacağını lütfen unutmayın.
Taşıma hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen buraya tıklayın.

Sistem Gereksinimindeki Değişiklikler
Oyundaki güncellemelerle birlikte minimum sistem gereksinimleri değişecek ve bazı cihazlar artık desteklenmeyecek. Artık desteklenmeyen cihazlarda eFootball™ 2022 güncellemesi yapıldıktan sonra oynamak mümkün olmayacak. Ayrıca oyun performansı da desteklenen cihazlarda farklılık gösterecek. Bazı kullanıcıların oynamaya devam edebilmek için cihazlarını yükseltmeleri gerekebilir.
Bu fırsattan yararlanarak cihazını yükseltmek istiyorsanız lütfen eFootball PES 2021 içindeki verilerinizi bağlamayı unutmayın. Bu sayede varlıklarınızı eFootball™ 2022'ye taşıyabilirsiniz.

Cihazınızda oyunu oynamaya yönelik minimum gereksinimler aşağıda belirtilmiştir.

Minimum Gereksinimler

 • Android:
  Android OS: Sürüm 7.0 veya üzeri
  Bellek: 2 GB veya üzeri RAM
  CPU: Arm tabanlı dört çekirdek (1,5 GHz) veya üzeri
 • iOS:
  iOS13 ile uyumlu cihazlar
  iPhone 6s veya üzeri
  iPad Pro (9,7 inç) veya üzeri
  iPad (5. nesil) veya üzeri
  iPad Air 2 veya üzeri
  iPad mini 4 veya üzeri
  iPod touch (7. nesil)

*Cihazınızın, minimum gereksinimleri karşılasa bile oyunu düzgün bir şekilde çalıştıramayabileceğini unutmayın.

eFootball™ 2022'deki Ana Değişiklikler
Bu değişiklikler, dünyanın en büyük e-Spor platformlarından biri olma hedefimiz kapsamında üst düzey rekabet sağlama uğraşlarımızı yansıtmaktadır.
Konsol ve Mobil İçin Tek Bir Paylaşımlı, Rekabetçi Dünya
eFootball™ 2022, top için verilen ikili mücadelelere odaklanmak üzere tasarlanan yeni bir futbol motoru ile yayınlanıyor. Hem konsol hem de mobil için aynı motoru kullanmamız nedeniyle sahaya istediğiniz cihazla çıkabilirsiniz. Ayrıca gelecekteki güncellemelerle mobil sürüm için kumanda desteği eklenecek, yani mobil sürüm kullanıcıları, online maçlarda konsoldaki kullanıcılarla karşı karşıya gelebilecek. Hangi cihazı seçerseniz seçin dünyanın dört bir yanındaki eFootball™ kullanıcılarıyla mücadele edebileceksiniz.
 • *Kullanılabilir işlevler, cihaza göre farklılık gösterebilir.
 • *Hesap taşıma, sadece iOS ve Android cihaz kullanıcılarıyla sınırlıdır. Mobilden konsola veya tam tersi mümkün değildir.
Oyuncu Sözleşmeleri
eFootball™ 2022'deki oyuncuların sözleşmeleri için belli bir süre olacak. Bu süre, oyuncuyla sözleşme imzalanmasının ardından yaklaşık 365 gün sonrasına kadar devam edecek. Sözleşmelerinin süresi dolmuş olan oyuncular kaldırılmayacak. Fakat bu oyuncuları daha fazla geliştiremeyeceksiniz ve bu oyuncular, belli maç türlerine katılamayacak. Süresi dolmuş sözleşmesi bulunan oyuncuların sözleşmesi, "Sözleşme Yenileme (60 Gün)" öğesi kullanılarak uzatılabilecek. Böylece sözleşmenin süresi, öğenin kullanıldığı günden itibaren 60 günlüğüne uzatılacak.
Maç Türleri
Dört maç türü şu şekildedir: Tur Etkinliği, Mücadele Etkinliği, Online Hızlı Maç ve Online Maç Lobisi.
Sözleşmesi sona ermemiş olan oyuncular, bu maç türlerinin hepsinde kullanılabilir. (Fakat bazı maçlarda belli şartları karşılayan oyuncular için katılma sınırı olabilir.)
Bir oyuncunun sözleşmesinin süresi dolduysa oyuncu yine de Online Hızlı Maçta ve Online Maç Lobisinde kullanılabilir.

*Maç türleri, hazır olduklarında tek tek eklenecek.

Oyuncu Türleri
Toplam dört oyuncu türü bulunur: Standart, Trend, Öne Çıkan ve Efsanevi.
Oyuncularla sözleşme imzalama şekliniz farklılık gösterir. Örneğin GP sadece Standart oyuncularla sözleşme imzalamak için kullanılabilir fakat eFootball™ 2022'de takımınıza katmak istediğiniz belli oyuncuları seçebilirsiniz. Doğal olarak gereken GP miktarı, oyuncuya göre değişmektedir.
Oyuncu Gelişimi
Trend oyuncuların istatistikleri, belli bir zaman dilimi sırasındaki üst düzey performanslarına göre belirlenir. Yani bu oyuncuları aldığınız andan itibaren oyuncular, en iyi performansıyla kullanılmaya hazırdır. Ancak şunu belirtmek gerekir ki bu oyunculara antrenman yaptırılamaz ve bu nedenle onları özelleştiremezsiniz.
Standart, Öne Çıkan ve Efsanevi oyuncular, kişisel zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir. Bu oyuncular, Trend oyunculara kıyasla mütevazı istatistiklerle başlar fakat istatistik artışı ve eklenen beceriler sayısında geliştirilebilir. Biraz vakit ayırıp bu oyunculara iyi antrenman yaptırırsanız oyuncular sonunda galibiyetlerinize en güçlü Trend oyuncudan bile daha fazla katkı sağlayabilir!

*Zaman içinde oyuncuları özelleştirmenin yolları eklenecek.

SSS

Soru: eFootball PES 2021'de yer alan fakat eFootball™ 2022 yayınlandığında bu oyunda bulunmayan oyuncular ne zaman açıklanacak?
Cevap: Web sitesinde bir duyuru yayınlanacak, bu nedenle güncellemeler için bizi takip edin. Bu kategoriye giren oyuncuların açıklama tarihinden itibaren eFootball PES 2021'de artık alınamayacağını unutmayın.
Soru: eFootball™ 2022'nin şu anki cihazımda çalışıp çalışmayacağını nasıl kontrol edebilirim?
Cevap: Güncellemeden sonra cihazınızdaki performansı teyit etmeniz gerekecek. Uygulama bazı cihazlarda yayınlanmayacağı için lütfen eFootball PES 2021'deki verilerinizi önceden bağlayın. Bu sayede Veri Aktarımı işlevini kullanarak başka cihazlarda oynamaya devam edebileceksiniz.
*Uygulamada [Ekstra] > [Destek] > [Veri Bağla] adımlarını takip ederek mevcut veri bağlama durumunuzu kontrol edebilirsiniz.
Soru: Alınmamış Gelen Kutusu öğeleri, güncelleme yayınlandıktan sonra alınabilir olmaya devam edecek mi?
Cevap: Hayır, devam etmeyecek. Lütfen uygulamayı güncellemeden önce tüm Gelen Kutusu öğelerinizi alın.
Soru: Gelen Kutumda, zaten maksimum sayıda öğeye sahip olduğum için alamadığım birçok öğe var. Onları taşımanın bir yolu var mı?
Cevap: Ne yazık ki hayır. Gelen Kutusunda kalan hiçbir şey eFootball™ 2022'ye taşınmaz, bu yüzden güncellemeden önce olabildiğince fazla öğe almaya çalışın. Gelen Kutusundan daha fazla öğe alabilmek için şu anda sahip olduğunuz bazı öğeleri tüketmenizin gerekebileceğini unutmayın.
Soru: Bir müzayedede teklif verirsem fakat güncelleme yayınlanmadan önce sonucunu kontrol etmezsem ne olur?
Cevap: Müzayedenin sonucundan bağımsız olarak, teklif ettiğiniz GP harcanacak. Gelen Kutunuzdan alınmamış olan Yetenek Avcıları taşınmayacak, bu yüzden güncellemeden önce onları mutlaka alın.
Soru: Diğer platformları kullanan arkadaşlarımla oynayabilecek miyim?
Cevap: eFootball™ 2022 yayınlandığında, kullanıcılar arkadaşlarına karşı maç oynayamayacak ancak bu işlev, gelecekteki bir güncellemede kullanılabilir hâle gelecek. Gelecekteki bir güncellemede, mobil cihazlarla konsollar arasında platformlar arası oynama işlevi de eklenecek.
Soru: eFootball™ 2022'de, bir oyuncunun 3 kopyasını, aynı nadirliğe sahip başka bir oyuncu kartıyla takas etme işlevi olacak mı?
Cevap: Hayır.
Soru: Mobil için eFootball PES 2021'deki verilerimi, eFootball™ 2022'nin konsol sürümüne taşıyabilir miyim?
Cevap: Hayır. Mobil için eFootball PES 2021'deki verileriniz sadece eFootball™ 2022'nin mobil sürümüne taşınabilir.

eFootball™ Official Account