PES 2020 Mobil Kullanıcıları için Taşıma Rehberi

Bu Ekim ayında PES 2021 mobil güncellemesi geldiğinde PES 2020'daki oyun içi öğelerinize ve oyun verilerinize neler olacağına dair ayrıntılı bilgi için aşağıya göz atabilirsiniz.

 • myClub Paralarıma ne olacak?

  PES 2020'daki tüm myClub Paraları PES 2021'ye aktarılacak.

 • GP'me ne olacak?

  PES 2020'daki tüm GP PES 2021'ye aktarılacak.

 • Temel Takımıma ne olacak?

  PES 2020'de belirlemiş olduğunuz Temel Takım*, oyunu güncelledikten sonra oyuna ilk kez giriş yaptığınızda PES 2021'de mevcutsa takımınızı olduğu gibi kullanabileceksiniz. Fakat güncelleme nedeniyle bazı takımların adlarında, formalarında ve formalarında bazı değişiklikler olabileceğini lütfen göz önünde bulundurun.

  PES 2020'de belirlemiş olduğunuz Temel Takım, oyunu güncelledikten sonra oyuna ilk kez giriş yaptığınızda PES 2021'de mevcut değilse yeni bir takım seçmeniz gerekecek. Seçebileceğiniz takımlar, ilk giriş yaptığınızda PES 2021'de mevcut olan oyuncularla sınırlı olacak.

  [Ekstra] → [Kullanıcı Bilgileri] → [Kullanıcı Profili] adımlarını takip edip Temel Takımı ve Takım Adını seçerek Temel Takımınızı ve takım adınızı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

  *"Temel Takımın" PES 2020 mobilde şu an "Model Takımınızı" ifade ettiğini lütfen unutmayın. PES 2021 güncellemesi kapsamında bu terimi de oyunun konsol sürümüyle uyumlu olacak şekilde güncelleyeceğiz.

 • Oyuncular

  Taşınan Oyuncular

  PES 2021 Mobil güncellemesi yayınlandıktan sonra, PES 2020'de sahip olduğunuz tüm Standart Oyuncular ve Öne Çıkan Oyuncular otomatik olarak Taşınan Oyunculara dönüştürülecek. İlk başta PES 2020'ye gelen güncelleme sırasında almış olduğunuz tüm Taşınan Oyuncular, güncellemeden sonra Taşınan Oyuncular olarak kalmaya devam edecek. Taşınan Oyuncuların görünüşü, pozisyonu, becerileri, taktikleri ve diğer verileri Standart Oyuncu karşılıklarının aynısı olacak şekilde ayarlanacak.

  Taşınan Oyuncular, diğer oyuncu kategorilerinden şu açılardan farklı olacak:

  - Taşınan Oyuncuları serbest bıraktığınızda, benzer Genel Derecelere sahip diğer oyuncu türlerine göre daha fazla GP kazanacaksınız.
  - Taşınan Oyuncuların Kondisyon Derecesi sabit olarak "C" olacak ve Canlı Güncellemelerden etkilenmeyecek.
  - Taşınan Oyuncular belli online etkinliklerde kullanılamaz.
  - Taşınan Oyuncular belli online etkinliklerde diğer oyuncu türlerinden daha düşük bir bonus alabilir.
 • Diğer Oyuncu Türleri

  PES 2021 güncellemesi sırasında diğer oyuncu türlerinin nasıl ele alınacağını görmek için aşağıya göz atabilirsiniz.

  Standart Oyuncular
  PES 2020'de aldığınız bir Standart Oyuncu, PES 2021 yayınlandığında bu oyunda mevcutsa oyuncunun verileri, 2020 Eylül verileriyle güncellenecek ve güncelleme yayınlandığında oyuncu otomatik olarak Taşınan Oyuncuya dönüştürülecek. Oyuncularınızın görünüşü, pozisyonları, yetenekleri, becerileri, taktikleri vb. özellikleri güncellenebilir ve Genel Dereceleri de değişebilir.

  PES 2020'de aldığınız bir Standart Oyuncu PES 2021'de mevcut değilse aynı nadirlikte (top rengi) ve kayıtlı pozisyonda rastgele bir Standart Oyuncuyla değiştirilir. Bu değişim mekaniği ile alacağınız oyuncular, oyun yayınlandığında PES 2021'de yer alan oyuncularla sınırlı olacak.
  PES 2019'dan Taşınan Oyuncular
  Bu oyuncular, ilk başta PES 2019'da aldığınız ve PES 2020 güncellemesi sırasında Taşınan Oyunculara dönüştürülmüş olan oyunculardır. PES 2021 güncellemesi sırasında bu oyuncular, Standart Oyuncularla tamamen aynı muameleyi görecek.

  *Oyuncu değiştirme mekaniği aracılığıyla aldığınız oyuncuyu seçemeyeceksiniz.
  *Güncelleme yayınlandığında aynı nadirlikte (top rengi) ve kayıtlı pozisyonda bir oyuncu mevcut değilse oyuncunuz, bunun yerine aynı top renginde bir Standart Oyuncuyla değiştirilecek.
  *Yayınlandığında PES 2021'de yer almayan PES 2020 oyuncuları, oyuna güncelleme yayınlandıktan sonraki bir tarihte eklenebilir.
  Öne Çıkan Oyuncular
  PES 2020'de aldığınız bir Öne Çıkan Oyuncu PES 2021 yayınlandığında PES 2021'de yer alıyorsa güncelleme yayınlandığında oyuncu, otomatik olarak Taşınan Oyuncuya dönüştürülecek. Daha önceki Öne Çıkan Oyuncuların görünüşü, pozisyonu, özellikleri, becerileri, taktikleri ve diğer verileri 2020 Eylül verileri kullanılarak oyuncuların Standart Oyuncu karşılıklarıyla örtüşecek şekilde güncellenecek.

  PES 2020'de aldığınız bir Öne Çıkan Oyuncu PES 2021 yayınlandığında PES 2021'de yer almıyorsa aynı nadirlikte (top rengi) ve kayıtlı pozisyonda rastgele bir Standart Oyuncuyla değiştirilir. Bu değişim mekaniği ile alacağınız oyuncular, oyun yayınlandığında PES 2021'de yer alan oyuncularla sınırlı olacak.

  *Oyuncu değiştirme mekaniği aracılığıyla aldığınız oyuncuyu seçemeyeceksiniz.
  *Güncelleme yayınlandığında aynı nadirlikte (top rengi) ve kayıtlı pozisyonda bir oyuncu mevcut değilse oyuncunuz, bunun yerine aynı top renginde bir Standart Oyuncuyla değiştirilecek.
  *Yayınlandığında PES 2021'de yer almayan PES 2020 oyuncuları, oyuna güncelleme yayınlandıktan sonraki bir tarihte eklenebilir.
  Efsane Oyuncular
  PES 2020'de sahip olduğunuz ve PES 2021 yayınlandığında PES 2021'de mevcut olan Efsane Oyuncular, güncellemeden sonra Efsane Oyuncu olarak kalmaya devam edecek. Fakat tüm Efsanelerin görünüşlerinde, pozisyonlarında, özelliklerinde, becerilerinde, taktiklerinde, Genel Derecelerinde ve diğer verilerinde değişiklikler olabilir. Ayrıca bazı Efsanelerin formalarında, takım amblemlerinde ve adlarında da değişiklikler olabilir.

  PES 2020'de sahip olunan ancak PES 2021 yayınlandığında PES 2021'de yer almayan Efsane Oyuncular, aynı nadirlikte (top rengi) ve kayıtlı pozisyonda rastgele bir Efsane Oyuncuyla değiştirilecek. Bu değişim mekaniği ile alacağınız oyuncular, oyun yayınlandığında PES 2021'de yer alan oyuncularla sınırlı olacak.

  *Oyuncu değiştirme mekaniği aracılığıyla aldığınız oyuncuyu seçemeyeceksiniz.
  *Güncelleme yayınlandığında aynı nadirlikte (top rengi) ve kayıtlı pozisyonda bir oyuncu mevcut değilse oyuncunuz, bunun yerine aynı top renginde bir Efsane Oyuncuyla değiştirilecek.
  *Yayınlandığında PES 2021'de yer almayan PES 2020 oyuncuları, oyuna güncelleme yayınlandıktan sonraki bir tarihte eklenebilir.
  Unutulmaz An Serisi Oyuncuları
  PES 2020'de aldığınız ve PES 2021 yayınlandığında PES 2021'de mevcut olan Unutulmaz An Serisi Oyuncuları, güncellemeden sonra Unutulmaz An Serisi Oyuncusu olarak kalmaya devam edecek. Fakat tüm bu oyuncuların görünüşlerinde, pozisyonlarında, özelliklerinde, becerilerinde, taktiklerinde, Genel Derecelerinde ve diğer verilerinde değişiklikler olabilir. Ayrıca bazı Unutulmaz An Serisi Oyuncularının formalarında, takım amblemlerinde ve adlarında da değişiklikler olabilir.

  PES 2020'de alınan ancak PES 2021 yayınlandığında PES 2021'de yer almayan Unutulmaz An Serisi Oyuncuları, aynı nadirlikte (top rengi) ve kayıtlı pozisyonda rastgele bir Unutulmaz An Serisi Oyuncusuyla değiştirilecek. Bu değişim mekaniği ile alacağınız oyuncular, oyun yayınlandığında PES 2021'de yer alan oyuncularla sınırlı olacak.

  *Oyuncu değiştirme mekaniği aracılığıyla aldığınız oyuncuyu seçemeyeceksiniz.
  *Güncelleme yayınlandığında aynı nadirlikte (top rengi) ve kayıtlı pozisyonda bir oyuncu mevcut değilse oyuncunuz, bunun yerine aynı top renginde bir Unutulmaz An Serisi Oyuncusuyla değiştirilecek.
  *Yayınlandığında PES 2021'de yer almayan PES 2020 oyuncuları, oyuna güncelleme yayınlandıktan sonraki bir tarihte eklenebilir.

 • Oyuncu Seviyeleri

  PES 2020'de aldığınız ve yayınlandığında PES 2021'de mevcut olan oyuncular, güncelleme yayınlanmadan önce sahip olduğu seviyeyi koruyacak.
  Bu seviye, oyuncunun PES 2021'deki maksimum seviyesinden daha yüksekse oyuncunun seviyesi, güncellemeden sonraki yeni maksimum seviyesi şeklinde ayarlanır. (Maksimum seviye, oyuncuya göre farklılık gösterir)

  PES 2021 yayınlandığında PES 2021'de mevcut olan PES 2020 oyuncuları değiştirilecek ve bu değişim mekaniğiyle alınan oyuncular, otomatik olarak maksimum seviyelerinde olacak.

 • Değişim Oyuncuları İçin Sözleşme Dönemleri

  Yukarıda anlatılan değişim mekaniğiyle alınan tüm oyuncuların sözleşme dönemi 10 maç olarak belirlenecek. Ayrıca güncelleme sırasında değişim oyuncusu almış olan kullanıcılar 10 Sözleşme Bileti alacak.

 • Öğe Etkileri

  PES 2020'de oyuncular üzerinde kullanılan Pozisyon Takviyelerinin ve Beceri Fişlerinin etkileri, PES 2021 güncellemesi yayınlandığında geçersiz kılınacak.

 • Antrenörler

  PES 2020'de sahip olduğunuz Özel Antrenörler de PES 2021'e taşınacak.
  Antrenöre dönüştürdüğünüz bir oyuncu PES 2021 yayınlandığında PES 2021'de yer alıyorsa onu olduğu gibi kullanabilirsiniz.
  Antrenöre dönüştürdüğünüz bir oyuncu PES 2021 yayınlandığında PES 2021'de yer almıyorsa son kullanma tarihi olmayan ★3 bir Özel Antrenörle değiştirilir. Almaya hak kazandığınız ★3 Özel Antrenörler, güncelleme yayınlandıktan sonra Gelen Kutunuza gönderilecek.

 • Yetenek Avcıları

  Yetenek Avcılarının büyük çoğunluğu, PES 2021'e taşınacak ve olduğu gibi kullanılabilir. Fakat PES 2021'e ilk kez giriş yaptığınızda Yetenek Avcılarınızdan herhangi birinde hiç oyuncu yoksa bu Yetenek Avcısı, aynı görüşme becerisine (★ - ★ ★ ★ ★ ★) sahip başka bir Yetenek Avcısıyla değiştirilir. Bu değişim ile aldığınız Yetenek Avcılarının son kullanma tarihi yoktur ve bunları Gelen Kutunuzdan alabilirsiniz.

  *Kullanıcılar Yetenek Avcısı değişimiyle alacağı Yetenek Avcısının kategorisini seçemez.
  *Değişim aracılığıyla alınan bazı Yetenek Avcıları, geçici bir süreliğine oyuncularla sözleşme imzalayamayabilir.

 • Menajerler

  Menajer Verisi Güncellemeleri

  PES 2020'de aldığınız bir Menajer PES 2021'de yer alıyorsa ilk giriş yaptığınızda kendisinin Menajer verileri, 2020-21 sezonunun başlangıcıyla örtüşecek şekilde güncellenecek. Güncellenen Menajer verileri menajerin Fotoğrafı, Dizilişi, Uyumluluğu, Yönetim Becerisi ve Ofansif ve Defansif Taktikleri gibi Temel Bilgileri içerir. Aynı zamanda PES 2021'de yer alan bazı Menajerlerin adlarının değişebileceğini ve fotoğraflarının kaldırılabileceğini lütfen unutmayın.

  PES 2020'de aynı Menajerin birden fazla kopyasına sahipseniz PES 2021'e ilk kez giriş yaptığınızda en yeni verileri (2020-21 sezonu) güncellemek üzere kopyalardan sadece bir tanesini seçebileceksiniz.
  Seçmediğiniz her kopya Menajer, ilk kez giriş yaptığınızda PES 2021'de yer alanlar arasından seçtiğiniz bir Menajerle değiştirilebilir.

  Yukarıda anlatıldığı üzere PES 2020'de aldığınız bir Menajer PES 2021'de yer almıyorsa ilk kez giriş yaptığınızda PES 2021'de o an yer alan yeni bir Menajer seçebilirsiniz.

  *Güncelleme yayınlandığında Menajerlerinizden bazıları oyunda mevcut olmasa bile bu Menajerlerin daha sonraki bir tarihte PES 2021'e eklenme ihtimali bulunmaktadır.

 • Menajer Sözleşmesi Süreleri

  Sahip olduğunuz tüm Menajerler için sözleşme süresi, güncelleme sırasında otomatik olarak 25 maç şeklinde ayarlanacak.

 • Menajer Öğesi Etkileri

  PES 2020'da Menajerler üzerinde kullanılan Yönetim Becerileri Desteği öğelerinin etkileri PES 2021 yayınlandığında geçersiz kılınacak.

eFootball™ Official Account