wave Left wave Right wave Top wave Bottom

Information

eFootball PES 2021 SEASON UPDATE
Güncelleme (08/10/2020)

Bu güncelleme mesajını, bazı kullanıcıları etkileyen Ana Lig/Efsane Olun modlarındaki çökme sorunu nedeniyle yayınlıyoruz.
Daha önce açıkladığımız üzere 08/10 tarihinde bu sorunların ortaya çıkmasını azaltacak çabuk bir düzeltme yayınlamıştık.

Yukarıdaki modlardan herhangi birini düzenlenmiş verilerle oynayan tüm kullanıcılarımızdan aşağıdaki adımları uygulamalarını ve yeni bir oyun başlatmalarını rica ediyoruz.
1) Oyunun üst menüsüne gidin, ardından [Ayarlar] > [Seçenekler] > [Kayıt Verilerini Sil] adımlarını takip edin.
Oradan hem Ana Lig hem de Efsane Olun dosyalarını seçin ve bunları silin.
2) Oyunun en yeni güncellemesini indirin ve yükleyin.
3) Üst menüden [Ayarlar] bölümüne gidin, ardından [En son Canlı Güncellemeyi uygulayın].

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra hâlâ çökme sorunu yaşamaya devam ediyorsanız dosya konumlarının yukarıda açıklananla aynı olduğunu unutmadan şu çözümü deneyin:
Düzenlenmiş Veri' ve 'Sistem Verileri' dosyalarını silin, ardından üst menüye dönmeden hemen oyunu kapatın.
Oyunu yeniden başlattıktan sonra hiç yeni Verileri Düzenleyin verisi oluşturmadan ve en yeni Canlı Güncellemeyi uygulamadan etkilenen her modda yeni bir oyuna başlayın.

Bu çözüm, bu modları kalıcı bir düzeltme mevcut olmadan önce oynamanıza imkan sağlayacak ve oynamaya başladıktan sonra oyuncuları veya ligleri güncelleyemeyeceğinizi lütfen göz önünde bulundurun.
Ayrıca en yeni oyuncu ve lig verileriyle oynamak istiyorsanız kalıcı bir düzeltme yayınlandıktan sonra her modda yeni bir oyun başlatmanız gerekecek.

Yukarıdaki tüm adımları uyguladıktan sonra sorununuz çözülmemiş olursa lütfen resmi PES 2021 web sitesinden bize bir Soru Formu gönderin.

Vermiş olduğumuz her türlü rahatsızlıktan dolayı tüm içtenliğimizle bir kez daha özür dileriz.


Güncelleme (01/10/2020)

Bu güncelleme mesajı, bazı kullanıcıları etkileyen Ana Lig'deki çökme sorunuyla ilgili.
Araştırmalarımız sonucunda bu sorunun aynı zamanda Efsane Olun modunu da etkilediği ortaya çıktı. Ancak bu sorunun nedenini bulmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Ayrıca bu sorunun, oyunda şu durumun meydana gelmesine yol açabileceğini de teyit ettik:
・ Oyuncu adları, Düzenleme Modunda 'DUMMY' sözcüğüyle değiştiriliyor.
・ Ana Lig'de veya Efsane Olun'da birden fazla oyuncunun adı 'B. LENO' olarak görünüyor.
・ Oyuncu adları, Gösteri Maçlarının Oyun Planı ekranında boş görünüyor.

08/10 tarihinde çabuk bir düzeltme yayınlayarak bu sorunların meydana gelme sıklığını azaltmayı amaçlıyoruz.
Bu modları, düzenlenmiş verilerle oynamak istiyorsanız sizden düzeltme yayınlanana kadar beklemenizi rica ediyoruz.

Bu modlarda düzenlenmiş veri kullanmak istemiyorsanız bu modları oyunun çökmesine neden olmadan oynamanın bir yolu bulunmaktadır.
Kayıt verilerinizi silip ardından üst menüye dönmeden oyunu kapatarak bunu yapabilirsiniz. Ayrıntılar için aşağıdaki rehbere göz atabilirsiniz.

<Kayıt Verileriniz Nasıl Silinir>
Oyunun üst menüsüne gidin, ardından [Ayarlar] > [Seçenekler] > [Kayıt Verilerini Sil] adımlarını takip edin.
Oradan hem Ana Lig hem de Efsane Olun dosyalarını, ayrıca Düzenlenmiş Veri' ve 'Sistem Verileri' dosyalarını seçin ve bunları silin. ÜST MENÜYE GERİ DÖNMEMENİZ GEREKTİĞİNİ UNUTMAYIN. Bu dosyaları sildikten sonra oyun uygulamasını derhal kapatın. Ayrıca yeni düzenlenmiş veriler oluşturmanın veya Canlı Güncelleme uygulamanın bu işlemi etkisiz kılacağını ve en baştan başlamanız gerekeceğini unutmayın.

Bu yöntem, bu modları çabuk düzeltme mevcut olmadan önce oynamanıza imkan sağlayacak ve oynamaya başladıktan sonra oyuncuları veya ligleri güncelleyemeyeceğinizi lütfen göz önünde bulundurun.
Bu nedenle en yeni oyuncu ve lig verileriyle oynamak isterseniz düzeltme yayınlandıktan sonra her iki modda da yeni bir oyun başlatmanız gerekecek.

Bu sorun nedeniyle vermiş olduğumuz her türlü rahatsızlıktan dolayı özür dilemek için 08/10 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan bakım sırasında myClub modunda Efsane oyuncular bulabilecek olan bir Yetenek Avcısı gönderiyoruz.
Daha önce myClub modunu hiç oynamamış olsanız bile yukarda bahsedilen bakım başlamadan önce myClub modu eğitimini tamamladığınız takdirde bu Yetenek Avcısını alabileceksiniz.
Telafi amaçlı olarak gönderilen Yetenek Avcıları, myClub modundaki Gelen Kutusu'ndan alınabilir.

Son bir hatırlatma: Kiralık oyuncular istisna olmak üzere, myClub'da sözleşme imzaladığınız tüm Efsaneler, Ana Lig'e aktarılabilir. Bunu yapmak için Ana Lig'i açın, [Sistem] bölümüne gidin ve [Bir myClub Oyuncusunu İçe Aktar] seçeneğini seçin.

Vermiş olduğumuz her türlü rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.