Game play

eFootball PES 2020
Game play
Nasıl Oynamayı Tercih Edeceksiniz?

PES 2020'de sahada gerçekleştirilen her hareketin, en dikkatli futbol hayranlarının bile detaylı incelemelerine yanıt vermesini sağlamak adına mümkün olan her noktada uzman görüşlerine başvuruldu.

En önemlisi de geliştirme ekibi, etrafındaki alanı okuyabilme ve geçilemez olarak görülen defans hattının en küçük boşluklarından sıyrılma yeteneğine sahip olan Andrés Iniesta'nın bu doğuştan gelen yeteneğini yeni, dinamik bir top sürme tekniğine yansıtmak için Iniesta ile yakından çalıştı. Serinin hayranları kabul edecektir ki aslına uygunluk, PES'te her zaman çok önemli olmuştur ve bu durum, sahadaki başarılarınızda olduğu kadar başarısızlıklarınız için de geçerlidir. Bu felsefe doğrultusunda PES 2020'de oyuncu hataları gerçekçi bir şekilde resmedilerek rakipleriniz tarafından yapılan dikkatsizce hatalardan faydalanabilmeniz için daha çok fırsat yaratılacak ve aynı şekilde oyununuzu isabetli bir şekilde oynamanızı sağlamak için müsabakanın her anını yaşamanız ve solumanız adına sizi teşvik edecek. Ayrıca topun kontrolünü kişisel oyun tarzınıza uygun bir şekilde sağlamanıza imkan veren çeşitli yeni ilk dokunuş teknikleri de eklendi.

--Emrinizde bu kadar çok enstrüman varken ne tür bir futbol oynamayı tercih edeceksiniz?

Game play

Yeni Top Sürme Tekniği: İncelikli Top Sürme

PES 2020'ye yeni gelen İncelikli Top Sürme, rakiplerinin hareketlerini öngörmede hünerli kullanıcıların, defans oyuncularının arasından sıra dışı bir çeviklikle sıyrılmasına imkan sağlayan gelişmiş bir teknik.

Dünyaca ünlü orta saha oyuncusu Andrés Iniesta ile yakın bir çalışma sonucunda geliştirilen İncelikli Top Sürme, doğal bir teknik kabiliyeti olan oyuncuların, üstün bir teknikten ve saha farkındalığından faydalanarak rakibi atlatmasına imkan sağlıyor.

Game play

Geliştirilmiş Top Kontrolü Mekanikleri

Gelen bir topu yakalayıp kontrol etmek adeta bir sanattır ve tıpkı bir portreyi iki sanatçının aynı şekilde yapmayacağı gibi her oyuncu da topa hükmetme konusunda kendine has farklı bir yaklaşıma sahiptir.

Geliştirici ekibi, PES 2020'de bu konsepti gerçekleştirmek için çok büyük emekler sarf etti ve gelen top kontrolünün oyundaki çalışma şeklinde çok büyük iyileştirmeler yapıldı. Oyuncular gelen topla etkileşime geçtiğinde artık daha üst düzey bir zeka göstererek kendi kişisel oyun tarzlarını temsil etmenin yanında ayrıca maçtaki duruma uygun olan top kontrol tekniğini seçecek.

Gelen bir topun yanında temasta bulunmadan koşmanıza imkan sağlayan Dokunmadan Kontrol ve ayrıca rakibinizi geçmek için topu bir tarafa doğru kontrol edecekmiş gibi yapıp ardından ustaca diğer tarafa yönelmenize imkan sağlayan bir beceri olan Kandırmaca Top Kontrolü dahil bir dizi yeni top kontrolü becerisi mevcut olacak.

Game play

Bağlama Duyarlı Vuruş İsabeti

Futbolda sadelik sevenler için en tatmin edici şeylerden biri şüphesiz hedefine doğru acayip bir isabetle uçan bir uzun top görmektir fakat futboldaki her şey gibi isabet de uğruna çaba sarf edilmesi gereken bir şeydir.

PES 2020, vuruşlar için zenginleştirilmiş bağlama duyarlılıkla sahaya yeni bir gerçekçilik seviyesi getirerek bu fikri hayata geçiriyor. Yani yaptığınız her vuruşun ve attığınız her pasın isabeti duruş şeklinize, sahadaki yerinize ve ne kadar baskı altında olduğunuza bağlı olarak değişecek ve daha derinlikli ve daha gerçekçi bir futbol deneyimi sağlayacak. Artık zamanlamanız, sabrınız ve maç farkındalığınız hiç olmadığı kadar fazla ödüllendirilecek.

Game play

Daha Gerçekçi Defans

Hücum ileri uca yüklendiğinde ceza sahası bölgesi, defans oyuncuları için tam bir savaş alanına dönebiliyor.

PES 2020'de defans oyuncuları iyi organize edilmiş bir hücumu engellemeye çalışırken ceza sahası etrafında geçen oyunun gerginlikle dolu her anını doğru bir şekilde yeniden yaratmak için çok önemli iyileştirmeler yapıldı. Bu iyileştirmeler arasında ek kayarak müdahale animasyonları, topu kafanızla uzaklaştırırken daha gerçekçi animasyonlar ve ayrıca çaresiz bir durumda başvurulabilecek son bir çare olarak Kasti Faul yapma seçeneği dahil çeşitli yenilikler yer alıyor.

Game play

Geliştirilmiş Top Fizik Sistemi

Fizik motorundaki çok önemli geliştirmeler, topla çeşitli yeni şekillerde etkileşime geçmenize imkan sağlayarak daha derinlikli bir oyun tecrübesine katkıda bulunacak. İlk dokunuş etkileşimleri artık çok daha büyük bir gerçekçilikle işlenerek zeki oyuncuların topun yolunu daha iyi anlayabilmesine imkan sağlayacak.

Teknik bir düşünce yapısına sahip futbolseverler de incelikle ayarlanmış top kontrol sisteminden faydalanarak topu ayaklarının çeşitli bölümleriyle manipüle edebilecek ve çok daha üst düzey bir hünerle kontrol edebilecek.

Game play

Adaptif Oyuncu Etkileşimi: İlham

Yeni İlham özelliği sayesinde hayata geçirilen adaptif oyuncu etkileşimi sistemi ile birlikte futbolseverler, oyuncu kişiliklerinin sahada tahmin edilemez bir gerçekçilikle yansıtıldığını görebilecek. PES 2020'de her oyuncunun topla etkileşime geçme şeklini etkileyen bireysel bir oyun tarzına sahip olmasının yanında oyuncular ayrıca etraflarındaki diğer oyuncuların davranışları üzerinde de çok büyük bir etkiye sahip olacak.

Örneğin top sürme yeteneğiyle ünlü bir oyuncu topu aldığında takım arkadaşları, oyuncunun içeri kat edebilmesi için yeterli alan açabilmek amacıyla etrafa dağılacak. Aynı şekilde top, ünlü bir oyun kurucudayken takım arkadaşları, oyuncunun dahiyane pas verme yeteneğinden faydalanabilmek için daha agresif bir şekilde pozisyon alacak.

Oyuncularınızdan mümkün olan en iyi performansı alabilmek için farklı oyun tarzlarının birbirini nasıl tamamladığını düşünmeniz gerekeceğinden dolayı bu özellik, takım oluşumuna yeni bir derinlik katmanı getiriyor.

Game play

Yeni Beceriler ve Yetenekler

PES 2020'de repertuarınıza bir dizi yeni beceri ve yetenek ekleyeceksiniz, işte bunlardan bazıları:

Agresiflik: Adından da anlaşılacağı üzere bu beceriye sahip olan oyuncular, topla oynayan oyuncuya ciddi bir agresiflikle bastıracak. Sıkı Top Tutma: Bu beceriye sahip olan oyuncular, dar alanlardaki etkili manevralarıyla rakibi geçmek için üstün bir ustalık ve teknik kullanacak. Ara Pası: Bu beceriye sahip olan oyuncular, ara pası atarken daha yüksek isabete sahip olur. Uzaktan Şut : Bu beceriye sahip olan oyuncular, uzaktan şut atarken daha yüksek isabete sahip olur.

New Features