INFO DETAIL

Yeni Güncelleme Dosyası (2.2.0 sürümü) Ayrıntıları (2/3)
Güncelle
PS5 PS4 XboxOne Xbox X|S Steam Windows10

Yeni bir güncelleme dosyası (2.2.0 sürümü) 16/11/2022 tarihinde mevcut olacak.
Ayrıntılar için aşağıya göz atabilirsiniz.

〇 Pas Verme
・ Genel olarak alçak pasların hızı artırıldı.
・ Alçak paslar için imlecin daha uygun bir takım arkadaşına geçmesini sağlayacak düzenlemeler yapıldı.
・ Rakip oyuncuların yakınında daha uygun bir vuruş hareketinin başlatılmasını sağlayacak düzenlemeler yapıldı.
・ Ara pasları için pasların, takım arkadaşının daha kolay karşılayabileceği bir konuma atılmasını sağlayacak düzenlemeler yapıldı.
・ Oyuncu, topa ulaşan ilk kişi olsa bile boşta kalan toplarda vuruşların ve pasların gerçekleştirilememesine neden olan sorun düzeltildi.
・ Manuel Pas Seviyesi "3"e ayarlıyken alçak paslar yapıldığında pas hızının başka hiçbir yardım eklenmeden tamamen Güç Göstergesine bağlı olmasını sağlayacak düzenlemeler yapıldı.

〇 Şut Çekme
・ "Dalan Şutlar" veya "Yükselen Şut" Oyuncu Becerisine sahip oyunculara, bu şut denemelerin daha isabetli olmasını sağlayacak geliştirmeler uygulandı.
・ Top havadayken bir şut denemesi yapıldığında hem normal şutun hem de Dudak Uçuklatan Şutun alçalan bir eğime sahip olmasını sağlayacak düzenlemeler yapıldı.
・ Arka çaprazdan gelen alçaktan paslarda gelişine şutların isabetine geliştirmeler uygulandı.
・ Boş bir kale karşısında bir şut denemesi yapıldığında kaleyi bulan şut oranının daha yüksek olmasını sağlayacak düzenlemeler yapıldı.

〇 Defans
・ İmlecin, savunma durumlarında daha uygun bir oyuncuya geçmesini sağlayacak düzenlemeler yapıldı.
・ Yüksek paslar ve savunma müdahaleleri gibi havadan gelen toplara karşı savunma yapıldığı durumlarda imlecin daha uygun bir oyuncuya geçmesini sağlayacak düzenlemeler yapıldı.
・ Savunma durumlarında Yakından Takip Et sırasında yön girdilerinin tamamen yansıtılmaması sorunu düzeltildi.
・ Köşe vuruşu sırasında adam markajı yapan oyuncuların gelen topa yeterli müdahale yapamaması sorunu düzeltildi.
・ Köşe vuruşu kullanıldıktan hemen sonra savunma oyuncularının doğal olmayan bir şekilde kaleden uzaklaşmasına neden olan sorun düzeltildi.

〇 Kaleci
・ Penaltı vuruşlarında kalecilerin hızlı şutları veya kalenin kenarına doğru yapılan şutları kurtararak kaleden uzaklaştırmasını kolaylaştıracak düzenlemeler uygulandı.

〇 Diğer Oynanış İyileştirmeleri
・ Duvar Pası (İleriye) sırasında ileri doğru koşu yapan oyuncunun gereksiz yere yavaşlamamasını sağlayacak düzenlemeler yapıldı.
・ İleri koşular yapan takım arkadaşlarının ofsayt çizgisini ve topa sahip olan oyuncunun vücut konumunu hesaba katarak yeterince yavaşlamayı veya sabit kalmayı seçmesini sağlayacak düzenlemeler yapıldı.
・ Takım Oyun Tarzı "Açıkta" için oyuncuların pozisyonlarının takım arkadaşlarının fazla ileri giderek kontra ataklara mahal vermesini engelleyecek şekilde olmasını sağlayacak düzenlemeler yapıldı.
・ Oyuncuların konumlarına, Oyun Planında orta sahada konumlandırılmış oyuncuların geniş bir konuma geçme ihtimalini düşüren düzenlemeler yapıldı. Aynı şekilde kanatlara yerleştirilmiş oyuncuların açık bir konumda kalma ihtimali de artırıldı.
・ Oyun Planındaki [Bireysel Talimatlar] altında [Derin Çizgi] rolü atanmış oyuncuların savunmada hatalı şekilde konum değiştirmesine neden olan sorun düzeltildi.
・ Orta sahadaki takım arkadaşlarının açık bir alanda pozisyon bulmasının daha kolay olmasını sağlayacak düzenlemeler yapıldı.
・ Beklerin savunmadayken ayarlanan Takım Oyun Tarzına ve konumlarına uygun bir şekilde yeterli sıklıkla paralel koşular yapmayı denemesini sağlayacak düzenlemeler yapıldı.
・ Çapraz arkadan yapılan müdahaleler gibi görünüşte kural dışı olan omuz müdahalelerinin faul olarak tespit edilmemesine neden olan hata düzeltildi.
・ Taç atışlarında sahanın diğer tarafındaki takım arkadaşlarının topu karşılama fırsatı elde etmek için saha boyunca koşmasına neden olan hata düzeltildi.
・ Oyuncuların, takım arkadaşlarından ve gelen atışlardan yeterli derecede kaçınmasını sağlayacak düzenlemeler yapıldı.
・ İmleç kaleciye geçtiğinde takım arkadaşlarının sergilediği davranışlarda düzenlemeler yapıldı.