INFO DETAIL

Yeni Güncelleme (3.4.0 sürümü) Mevcut (2/3)
Güncelle
iOS Android

Yeni bir güncelleme (3.4.0 sürümü) şu an kullanıma hazır.
Ayrıntılar için aşağıya göz atabilirsiniz.

〇 Defans
・ Daha önce savunma durumlarında rakibin pasında araya girildiğinde dokunuşun ağırlığı duruma bağlı olarak "İkili Mücadele" veya "Top Kontrolü" istatistiğinden etkileniyordu. Bu değiştirildi ve artık bunun yerine yalnızca "İkili Mücadele" istatistiği dikkate alınacak.
・ Duruma göre daha uygun bir ikili mücadele hareketinin tetiklenmesi için düzenlemeler yapıldı.
・ Duruma göre daha uygun bir engelleme hareketinin tetiklenmesi için düzenlemeler yapıldı.
・ Bazı durumlarda oyuncuların, ulaşamayacağı açık olan topları bile engellemeye çalışması nedeniyle oyuncuların engelleme yapmaya çalışırken durumu değerlendirmelerine yönelik düzenlemeler yapıldı.
・ Kayarak engellemenin, sadece "Kayarak Müdahale" Oyuncu Becerisine sahip oyuncular tarafından denenebilmesi konusunda düzenlemeler yapıldı.
・ Savunma durumlarında keskin açılı dönüşler yapmanın çok fazla zaman almasına neden olan sorun düzeltildi.
・ Köşe vuruşu yapıldıktan hemen sonra imlecin gereksiz yere savunma tarafına geçebilmesine neden olan sorunu azaltmak için düzenlemeler yapıldı.
・ Topa önce rakip oyuncunun kafayla vuracağının açık olduğu durumlarda bile oyuncuların doğal olmayan bir şekilde topa kafa atmaya çalışmasına neden olan sorun düzeltildi.
・ Oyuncu, rakip oyuncuyla teması önlemek için otomatik olarak topa vurmaktan vazgeçtikten sonra (örneğin topa ilk olarak rakip oyuncunun ulaşacağının açık olduğu durumlarda) komut girdilerinin yanıt verme hızının yavaş olmasına neden olan sorun düzeltildi.

〇 YZ
・ "Klasik 10 No." Oyun Tarzına sahip oyuncuların hareketinde düzenlemeleri yapıldı. Bu oyuncular sahanın ileri ucunda pozisyon alacak ve aynı zamanda fırsat çıktığında savunma hattının arkasına koşacak. Ayrıca dayanıklılığın tükenmesini önlemek için savunma durumlarında depar atmaktan kaçınacaklar. Bu düzenlemelerle birlikte, oyun kurma ve savunma durumlarında üst düzey katkılar gerektiren GÖ pozisyonu artık bu Oyun Tarzı için uygun olmayacak; bu Oyun Tarzı için yalnızca GF ve OOS pozisyonları uygundur.
・ Hücum sırasında topu aşırı tutma eğilimlerini azaltmak için her Maç Düzeyinin YZ kısmında düzenlemeler yapıldı. Ayrıca preslerin defansta çok yoğun olmamasını sağlamak için bazı düzenlemeler yapıldı. Bunun yanı sıra, YZ'nin anlayışı da genel oynanış düzenlemelerine uygun olarak kalibre edildi. Her Maç Düzeyine uygun zorluk dengesi sağlamak amacıyla oyun verilerine dayalı düzenlemeler uygulamaya devam edeceğiz.
・ Topa sahip olan oyuncu boştayken takım arkadaşlarının geri çekilerek topu alma olasılığını azaltacak düzenlemeler yapıldı. Bu değişiklik Oyun Tarzına ya da Takım Oyun Tarzına bakmaksızın tüm oyuncular için geçerlidir.
・ Kalecinin kale çizgisinin dışında olması gibi durumlarda kaleyi koruyan oyuncuların hareketlerinde düzenlemeler yapıldı. Düşük "Defansif Katılım" istatistiğine sahip oyuncular artık kaleyi gole kapatmak için harekete başlamada daha yavaş olacak.
・ Kale yönünde koşan oyuncuların yapılan orta sonrasında diğer takım arkadaşlarıyla aynı yere gelmesine neden olan sorun düzeltildi.
・ Köşe vuruşlarında defans oyuncusunun topa vurduktan sonra kale çizgisi yakınında aşırı derecede geriye çekilmesine neden olan sorun düzeltildi.
・ Hücum oyuncularının serbest vuruş durumlarında artık daha uygun şekilde pozisyon alabilmeleri için düzenlemeler yapıldı.
・ Taç atışları sırasında tacı kullanan oyuncunun bir takım arkadaşı bulmasını kolaylaştırmak adına, takım arkadaşlarının pozisyon almasında düzenlemeler yapıldı.
・ İmlecin dışında kalan bir takım arkadaşının kendi ceza sahasında rakip oyuncuya müdahale etmesi ve faul yapması sorununu hafifletmek için düzenlemeler yapıldı.