INFO DETAIL

Yeni Güncelleme (3.0.0 sürümü) Mevcut(3/6)
Güncelle
XboxOne Xbox X|S Steam Windows10

Yeni bir güncelleme (3.0.0 sürümü) şu an kullanıma hazır.

Ayrıntılar için aşağıya göz atabilirsiniz.

〇 Şut

・ Bir şut girdisinin ardından oyuncuların tek top pas veya tek top şut yerine ekstra bir dokunuşta bulunma sorununu azaltmak için düzenlemeler yapıldı.

・ Oyuncuların doğal görünmeyen vücut pozisyonları ile şut denemelerinin sıklığını azaltmak için daha uygun şut hareketlerinin başlatılmasını sağlayacak düzenlemeler yapıldı.

・ Daha önce bir "Topa Dokunma" girdisinin ardından şut çekildiğinde şutun hızı bazen fazla yüksek oluyordu. Bu doğrultuda bu şutların hızları bir nebze azaltıldı.

・ Top oyuncunun ayağından uzaktaysa bazen yanlış bir şut hareketinin gerçekleştirilmesine neden olan sorun giderildi. Daha açık bir ifadeyle, oyuncu topu daha yakın bir hedefe atmak istese bile topu uzağa gönderme hareketi gerçekleştiriliyordu ve bu da kötü bir tepkiye yol açıyordu.

・ Oyuncuların özel şut hareketlerinin, Kondisyon vb. diğer faktörler yerine Oyuncu İstatistiklerinin ham değerlerine göre başlatılmasını sağlayacak düzenlemeler yapıldı.

・ Oyuncular doğal olmayan bir vücut pozisyonundayken topu uzaklaştırmaya çalıştıklarında bazen kendi kalelerine gol atmalarına neden olan bir sorun giderildi.

〇 Defans

・ Oyuncuların pozisyon alması, baskı uygulandığında topu geri almalarını daha kolay hâle getirecek şekilde düzenlendi.

・ Yakından Takiplerde oyuncuların pozisyon alması düzenlendi.

・ Oyuncuların engelleme uyguladıktan sonra geri kalkarken yavaş hareket etmelerine neden olan bir sorun giderildi.

・ Oyuncuların bariz bir şekilde makul olmayan engellemelerden kaçınmasını sağlamak için durumsal yargılarında düzenleme yapıldı.

・ Engellemelere ve özellikle de oyuncuların Yetenekleri ile ilgili top davranışlarına düzenlemeler uygulandı. Engellemelerin kapsama alanı artık "Defansif Farkındalık" Oyuncu Özelliği ve "Açıyı Daraltma" ve "Araya Girmeci" Oyuncu Becerileri ile ilişkili. Diğer yandan bir engelleme denemesinin ardından top kazanma kolaylığı artık "Top Çalma" Oyuncu İstatistiği ve "Açıyı Daraltma" Oyuncu Becerisi ile ilişkili.

〇 Kaleci

・ Kalecilerin uygun durumlarda gelen topu havada yakalamak için uygun kararı vermesini sağlayacak ayarlamalar yeniden yapıldı, daha öncesinde kaleciler bunun yerine topu yumrukla uzaklaştırmayı tercih edebiliyordu.

・ Kalecinin bazen çizgisini terk ettikten sonra herhangi bir eylemde bulunmamasına neden olan bir sorun giderildi.

・ Kalecinin bir geri pası ıskalayarak kendi kalesine gol atmasına sebep olan bir sorun giderildi.

・ Kalecinin yaptığı degajın takip ettiği çizginin bazen aşırı derecede alakasız olmasına neden olan sorun giderildi.